Pomysły na biznes to pierwsze rzeczy, które przychodzą nam na myśl gdy zaczynamy rozmawiać o otworzeniu własnej firmy. To od pomysłu zaczyna się biznes. A gdy znajdziesz już idealny pomysł dla siebie, należy opracować model biznesowy i biznesplan jeśli starasz się pozyskać finansowanie zewnętrzne. Jeśli chcesz znaleźć ciekawe i dobre pomysły na biznes to mam dla Ciebie dobrą wiadomość.

Dziś przedstawię Ci 25 pomysłów na biznes, które to jako pierwsze zasilą bazę pomysłów na biznes, którą stanie się ten blog.

Czy naprawdę każdy może stać się biznesmenem?

Przecież prowadzenie własnej firmy wymaga odpowiedniej wiedzy biznesowej, a meandry księgowości, to już obszar, który dla wielu kojarzy się raczej z naukami tajemnymi…

To na pewno nie jest takie proste

.pomysł na biznes

Tymczasem prawda jest taka, że często do prowadzenia własnej działalności niezbędny jest dobry pomysł, chęć nauki przedsiębiorczości i posiadany kapitał (niekoniecznie finansowy).

Jeżeli okaże się, że potrafimy ten pomysł zamienić w realne pieniądze, to samo prowadzenie firmy nie będzie najmniejszym problemem, zwłaszcza że większość kwestii administracyjnych i księgowych można za niewielką opłatą zlecić firmom, które świadczą tego rodzaju usługi.

Skoro najważniejszy jest pomysł, proponuje Ci 25 pomysłów na biznes dla każdego. W kolejnych odsłonach zapoznacie się ze szczegółowym rozróżnieniem na branże, które nieco lepiej pasują do Waszej płci, wieku czy obszaru, jaki zamieszkujecie. Na początek jednak proponuje 25 pomysłów, z których skorzystać może absolutnie każdy.

Pomysły na biznes są wszędzie, wystarczy tylko je dostrzec

Później znajduje się lista 25 pomysłów wyselekcjonowanych spośród tysięcy dostępnych. Niebawem w serwisie pojawią się nowe pomysły na firmę, które nie są zbyt trudne do otworzenia i nie wymagają dużego kapitału.

E-handel

Sprzedaż wyrobów za pośrednictwem Internetu, to stale rozwijające się gałąź biznesu. Nie musisz niczego produkować, by stać się sprzedawcą, wystarczy, że znajdziesz interesującą branżę i producentów, którzy nie prowadzą sami sprzedaży w Sieci.

Umów z nimi warunki i podpisz umowy, a następnie zainwestuj w stworzenie strony sklepu i aplikacji do jej prowadzenia.

Temat e-handlu jest bardzo szeroki, będziemy więc do niego często wracać, wskazując konkretne pomysły na sklepy w kolejnych odsłonach cyklu.

Rękodzieło

Jeżeli masz w ręku jakiś fach – potrafisz tkać, rzeźbić czy pleść koszyki z wikliny – warto zastanowić się nad przekuciem tego w dochodowy interes. Rozejrzyj się dokładnie jak wyglądają ceny w branży, która by Cię interesowała i spróbuj skalkulować w jakiej kwocie mogłaby się zamknąć Twoja oferta, jaką ilość takich przedmiotów mógłbyś wytworzyć i ile na nich zarobić. Niekiedy warto znaleźć kogoś, kto za jakąś część zysków zajmie się sprzedażą, dzięki czemu Ty będziesz mieć więcej czasu na pracę twórczą.

Pisanie tekstów

Trzeba przyznać, że wprawdzie jest to pomysł dla każdego – w końcu każdy kto choćby ukończył jakąś szkołę średnią powinien umieć pisać poprawnie w języku polskim – to jednak może się okazać, że nie każdy w takiej pracy się odnajdzie.

Po prostu nie każdy lubi pisać, a pisanie tekstów na zamówienie łączy się często z konkretnymi restrykcjami, dotyczącymi nie tylko tematyki, ale również ilości znaków, słów kluczowych czy też formy, jakiej wypowiedź ma być kierowana do czytelnika. Wszystkiego tego można się jednak nauczyć.

Marketing sieciowy

W marketingu sieciowym nie zawsze trzeba funkcjonować posiadając własną działalność gospodarczą. Czasem na początku wystarczy umowa zlecenie lub umowa o dzieło. Dopiero gdy nasza sieć się rozwinie możemy zakładać firmę.

W dużym skrócie chodzi tu o sprzedawanie produktów jakiejś firmy nie za pomocą tradycyjnych metod dystrybucji, a dzięki sieci nawiązywanych osobiście (obecnie coraz częściej również za pomocą Internetu) kontaktów.

Marketing sieciowy (zwany też marketingiem wielopoziomowym – od angielskiego MLM, Multi-level Marketing) ma niestety wiele wad, ponieważ nieformalna struktura takiej sieci sprzyja nadużyciom, a wiele film z branży MLM okazało się jedynie piramidami finansowymi. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją uczciwe firmy operujące w tym sektorze. Trzeba jednak być czujnym.

Organizacja imprez

Ten pomysł na biznes jest dla osób energicznych i uwielbiających pracę z innymi ludźmi. Osoby bardzo zorganizowane potrafiące zarządzać projektami poradzą sobie z organizacją imprez.

To bardzo szerokie zagadnienie, ale ma zaletę – do prowadzenia biznesu wystarczy dobry notes, telefon i laptop z połączeniem do Internetu.

Oferty związane z organizacją imprez mogą być bardzo różne – od domowych przyjęć, po ogromne międzynarodowe konferencje. W praktyce sprowadza się to jednak do zebrania odpowiedniej wiedzy dotyczącej tego kto i za ile daną usługę jest w stanie wykonać. Później pozostaje już jedynie dotarcie z ofertą do klientów.

Pośrednictwo w sprzedaży usług

Brzmi poważnie. W praktyce to jednak bardzo proste. Dookoła nas mnóstwo jest osób zajmujących się działalnością usługową i nie mających głowy do reklamy.

Załatwiamy więc zlecenia i pobieramy umowną prowizję od zapłaty.

Do pośrednictwa usług można zaliczyć biznes w branży handlu nieruchomościami, pośrednictwa kredytowego czy też wszelkiego rodzaju komisy.

Projektowanie stron internetowych

To zadanie wymaga trochę nauki, ponieważ profesjonalna, dobrze wyglądająca strona firmowa, to najważniejsza wizytówka w Internecie. Nie można jej wykonać za pomocą darmowego generatora, z gotowych szablonów.

Tworzenie stron www to więc praca dla cierpliwych i chcących się uczyć.

Z drugiej jednak strony w Sieci znajduje się mnóstwo darmowych kursów, przez co nie trzeba zbyt wiele w ten biznes inwestować.

Import produktów

Działalność handlowa, oparta o import produktów z zagranicy, to dobry pomysł na biznes dla kogoś, kto ma już jakieś rozeznanie w rynku, na którym chciałby zaistnieć.

Warto pamiętać że import wcale nie musi oznaczać taniej masówki np. z Chin czy Indii. Równie dobrze mogą to być drogie, designerskie meble czy sprzęt dla wyspecjalizowanego odbiorcy, sprowadzany np. ze Skandynawii.

Auto handel

Ten typ biznesu wymaga przede wszystkim miejsca, w którym można składować auta, aby klienci mogli je oglądać. Reszta, to prosta umowa komisowa, z płatnością po sprzedaży samochodu i odpowiednią prowizją.

Prowadzenie bloga

Blog, to nic innego jak nowoczesna wersja pamiętnika. Choć jedynie pamiętniki znanych osób są prawdziwymi bestsellerami, to współcześnie można na takim pamiętniku zarabiać w zupełnie inny sposób.

Otóż blog może też być miejscem, w którym wyraża się opinie, prowadzi dyskusje i poleca produkty. Dobry blog – o ile będzie poczytny – ma ogromne szanse na zarobek płynący z reklamy.

Zarabianie na domenach

To temat w Polsce stosunkowo mało popularny, ponieważ rynek domen internetowych (a przynajmniej ich wtórny obieg) nie jest w naszym kraju szczególnie duży. Jednak już podstawowa znajomość angielskiego w pełni wystarczy by zainteresować się tego rodzaju dochodem.

Kursy internetowe

Znasz się na czymś? Spróbuj to sprzedać! Kursy ? czy to w formie newslettera, e-booka czy poradnika w wersji wideo, są obecnie bardzo popularne i warto zainteresować się tą branżą. Zysk można czerpać z opłat od uczestników kursu lub też z reklam.

Usługi detektywistyczne

To prawda, żeby prowadzić agencję detektywistyczną, nawet jednoosobową, trzeba mieć stosowną licencję.

Nietrudno jednak ją uzyskać, a sama praca w tym zawodzie może się okazać że wszech miar ekscytująca.

Pośrednictwo pracy

Nie masz pracy? Szukaj pracy dla innych! Dookoła pełno jest fachowców, którzy marnują swój czas na ciągle wyszukiwanie nowych zleceń. Tymczasem mogliby robić to na czym znają się najlepiej, czyli wykonywać swoje usługi, podczas gdy Ty będziesz im wynajdywać zlecenia.

Food truck + catering

Jedzenie z obwoźnych kuchni stało się niezwykle modne. Jednak w dobie gdy większość food trucków serwuje hamburgery, warto zastanowić się nad czymś bardziej oryginalnym. Rejestrując tego typu działalność można od razu poszerzyć ja o catering, ponieważ food trucki są popularne również na wszelkiego rodzaju imprezach firmowych czy nawet prywatnych przyjęciach.

Organizacja wesel

Pozornie to coś podobnego do organizacji imprez. W praktyce jednak firmy zajmujące się organizacją wesel wsiąkają zazwyczaj w tą jedną branżę na stałe. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze sukces wymaga tu sporej specjalizacji. Po drugie rynek jest dość duży i stale potrzebne są na nim nowe i świeże pomysły.

Korepetycje

Tu pole do manewrów jest spore. Od typowych korepetycji z matematyki, fizyki czy angielskiego, poprzez naukę gry na instrumencie, a nawet zajęcia sportowe.

Nieruchomości

Prywatna agencja nieruchomości, zajmująca się sprzedażą i zarządzaniem (np. odnajmowaniem) czyichś domów i mieszkań, to wciąż intratne zajęcie, ponieważ rynek wtórnego obrotu nieruchomościami nadal jest w Polsce bardzo duży.

Usługi ogrodnicze

Nie każdy ma cierpliwość do pielenia grządek i przycinania krzewów. Jeżeli należysz do osób, które lubią prace ogrodowe, może to być ciekawe zajęcie dla Ciebie.

pomysł na biznes usługi ogrodnicze

Usługi ogrodnicze to ciekawy pomysł na biznes.

Fotografia

Żeby robić dobre zdjęcia trzeba mieć porządny aparat, przejść szkolenie i zrobić pewnie z 10 000 zdjęć no i dużo wiedzieć (o kadrowaniu, ekspozycji i innych ważnych kwestiach). Później zostaje już tylko nabranie wprawy.

 

 

Zarabiać można np. jako fotograf weselny, choć coraz popularniejsze okazuje się sprzedawanie zrobionych przez siebie zdjęć w Internecie, na specjalnych serwisach.

Sprzątanie

Firmy sprzątające wciąż dobrze sobie radzą na rynku. Możesz zajmować się wykonywaniem usług samodzielnie lub zarządzać pracownikami, dla których będziesz wyszukiwać zlecenia.

Tłumaczenia

Znajomość języków obcych zawsze była opłacalna. Przyjmowanie zleceń na tłumaczenia to świetny sposób na pracę w domu.

Tłumaczenia jak inne przedstawione tutaj pomysły na biznes nie wymagają dużego kapitału. Musisz jednak znać dobrze choć jeden obcy język. Najlepiej gdybyś znał język obcy, który jest dość egzotyczny w Polsce np. fiński lub grecki. Dzięki temu będziesz miał mniejszą konkurencję.

Handel antykami

Antyki, a zwłaszcza ładne stare meble, to rzeczy stale poszukiwane nie tylko przez kolekcjonerów, ale również przez zwykłych ludzi. Coraz częściej sprowadza się piękne stare meble z Niemiec czy z krajów skandynawskich. Warto również znaleźć sobie zawczasu specjalistów od renowacji mebli, co zwiększy ich wartość.

Agencja turystyczna

To pomysł na wykorzystanie okolicy, w której mieszkasz i jej zasobów. Warto zacząć od własnego podwórka, zbierając oferty turystyczne z sąsiedztwa. Działalność można prowadzić w systemie prowizyjnym.

Franczyza

Nie masz własnego pomysłu na biznes? Skorzystaj z gotowego rozwiązania w postaci franczyzy. To szczególnie opłacalne w branży spożywczej.

Franczyza to gotowe pomysły na biznes. Dzięki współpracy z firmą matką odchodzą Ci wydatki na tworzenie marki i tworzenie od podstaw projektów produktów, procedur itp.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

Nowe pomysły na własny biznes na 2018 rok

Pomysły na biznes na wsi z małym kapitałem

Wiele osób wie, że biznes na wsi jest dobrym pomysłem, jednak wymaga to wiedzy na określony temat w tej dziedzinie, aby orientować się na rynku rolniczym. Faktycznie poniższe przykłady można wykorzystać jako pomysły na biznes w małej miejscowości.

Wytwarzanie produktów ekologicznych

Prostym przykładem na biznes na terenach wiejskich może być wytwarzanie produktów ekologicznych. Jak wiadomo obecnie panuję przekonanie iż produkty ekologiczne mają po prostu lepsze wartości odżywcze oraz wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Dzięki temu możemy zająć się uprawą warzyw, owoców lub przetwory organiczne takie jak sosy, przetwory, dżemy, koncentraty itp.

Należy zorganizować certyfikat, który potwierdzał by jakość produktów leczy to także wiąże się z kosztami, zaletami tej firmy są:

 • Popyt ze strony rożnych koncernów marketingowych,
 • Dotację unijne aby zniwelować koszty założenia firmy,
 • Szeroki zakres produkcji,
 • Szybki zwrot wkładu finansowego ze względu na popyt zdrowej żywności.

Usługi sprzątające

Można również założyć własny biznes w formie usług sprzątających. Na terenach rolniczych taki biznes miał by szansę zważając na ogólne warunki klientów można zaproponować usługi tygodniowe lub miesięczne. Usługi sprzątające to typowy biznes za 10 tys złotych.

Należy określić dokładnie warunki usług oraz poszczególne zadania do wykonania, ten rodzaj biznesu ma miejsce nie tylko na obszarach wiejskich ale również w terenach urbanistycznych dużych aglomeracjach. Ten rodzaj pracy niesie za sobą elastyczne godziny pracy oraz kontakt z klientem.

Usługi te można podzielić na:

 • Usługi czyszczenia samochodów,
 • Usługi sprzątania domów,
 • Sprzątanie powierzchni biurowej i budynków,
 • Pralnie dywanów.

 

 

 

 

 

 

 

Zakład gastronomiczny

Dobrym pomysłem na firmę jest również otworzenie zakładu gastronomicznego. Na terenach wiejskich taki lokalny bar lub inny lokal może być punktem spotkań młodych ludzi co dodatkowo by uatrakcyjniło by te miejsce przykładem może być:

 • Restauracja,
 • Bistra i jadłodajnie,
 • Kawiarnie,
 • Herbaciarnie
 • Cafeterie.

Salon fryzjerski

Salon fryzjerski na wsi to bardzo dobry pomysł. Taki biznes miałby dużo zalet, można powiedzieć, że koszt utrzymania nie był by duży a i sam wkład finansowy na start tym bardziej jeśli byśmy się zdecydowali chodzić do klientów.

Zalety prowadzenia własnego salonu fryzjerskiego to:

 • Popyt będzie stały,
 • Kontakt z klientem,
 • Niewielki nakład finansowy,
 • Długoterminowi klienci.

Firma budowlana

Firma budowlana na terenie wiejskim była by dobrym pomysłem. Oczywiście z odpowiednimi umiejętnościami oraz wiedzą na ten temat można mieć paletę usług do wyboru.

Budowa domu od podstaw, wykończenia, czy też wybrane działy budowlanki np. renowacja stolarki lub malowanie lub tapetowanie. To od Ciebie zależy co wybierzesz i jak będziesz prowadzić taką firmę.

Główne zalety otworzenia firmy remontowo-budowlanej to:

 • Dostępność dla klienta,
 • Znajomość terenu,
 • Popyt,
 • Zbieranie doświadczenia zawodowego.

Agroturystyka

Agroturystyka jest stosunkowo młodą dziedziną w Polsce, w której można zarabiać. To pomysł zarówno na wypracowanie dodatkowego dochodu, głównie dla osób prowadzących gospodarstwo rolne, jak i alternatywa dla krajowej i zagranicznej turystyki wielkomiejskiej.

Zamiast jeździć do popularnych kurortów turystycznych, wielu turystów szuka czegoś zupełnie innego, a gospodarstwo agroturystyczne może im to zapewnić. Aby otworzyć taki biznes potrzeba chęci, gospodarstwa na tyle rozwiniętego, aby nam to umożliwiło oraz odpowiednie przygotowanie takiego gospodarstwa na gości, którzy by odwiedzali i cieszyli się atrakcjami życia wiejskiego.

Dodatkowo warto mieć trochę kapitału by wdrożyć ciekawe pomysły wyróżniające nasze gospodarstwo agroturystyczne od innych.

Cechy biznesu tego rodzaju są następujące:

 • Świeżość oraz nowość środowiska w jakim znajduje się klient,
 • Popyt wzrasta wraz z modą na zdrową żywność oraz zdrowy styl życia,
 • Może ów biznes połączyć z różnego rodzaju produkcją zdrowej żywność i sprzedawać swoje produkty w takim ośrodku co dawało by kolejne zyski wraz z rozwojem kolejnego biznesu

Wioska tematyczna

Wioski tematyczne to bardzo ciekawy temat, dzięki któremu można rozwinąć swoje skrzydła w biznesie, mianowicie istnieją w Polsce wioski tematyczne. Oto przykładowe z nich:

 • Społeczne Garncarska Wioska Sp. z o.o. we wsi Kamionka na Mazurach,
 • Bałtów, główną atrakcją Bałtowa jest park dinozaurów oraz szlaki tematyczne, mieści się w województwie świętokrzyskim,
 • Wylatowo, tematyka związana z zagadnieniami dotyczącymi UFO, mieści się w województwie kujawsko-pomorskim.

Przykładów takich jak te można wymieniać wiele, a co za tym idzie konkurencja na tym rynku jest dość mocna. Należy zatem dokładnie przemyśleć strategie działania oraz plan takiej wioski. Jednak jeśli osiągnie ona sukces można się cieszyć zyskiem, w krótkim okresie ponieważ czy to wycieczki szkolne czy zwykłe wyjazdy będą się cieszyć popularnością.Kluczem do sukcesu jest chęć ponownego odwiedzenia takiej atrakcji.

Za każdym razem opuszczając wioskę Mordoli, czyli Magiczne Ogrody niedaleko Puław, dzieciaki i żona od razu mówią, że chcą tu jeszcze wrócić za rok.

Cechami takiego przedsiębiorstwa są:

 • Wartości edukacyjne, wiec rodzice będą chętniej wracać,
 • Przy dobrej rekomendacji istnieją szanse na duży popyt w ciągu sezonu,
 • Nawiązanie współpracy z innymi spółkami, które mogą oferować dodatkowe atrakcje podczas warsztatów

Tworzenie stron www

Ogółem temat zbyt skomplikowany nie jest, trzeba raczej posiadać wiedzę praktyczną na temat HTML, CSS czy JavaScript lub PHP. Popyt na strony internetowe rośnie.

Ale tylko na profesjonalne. Dlatego nie wystarczy robić strony czy sklepy internetowe. Muszą to być projekty profesjonalne, które uwzględniają najnowsze trendy, zoptymalizowane pod wyszukiwarki, szybko ładujące się strony oraz dbające o UX/UI.

Proste strony internetowe kosztują już od 500 zł. Bardziej rozbudowane z blogiem i dostosowane pod urządzenia mobilne co najmniej 1 000 zł. Na wstępie warto zainwestować więcej w optymalizację strony pod wyszukiwarkę Google. Zaoszczędzisz potem na audycie SEO i optymalizacji, które mogą kosztować więcej niż początkowy 1 000 zł na start.

Zalety takiej działalności to:

 • Mobilność, można w każdym miejscu i czasie układać kod strony o ile posiadamy laptopa,
 • Elastyczność godziny pracy,
 • Mały nakład finansowy,
 • Zysk naszej pracy będzie stosunkowa do efektywności

Zespół muzyczny

Jeśli posiadasz umiejętności wokalne lub gry na instrumentach czemu by nie zainteresować się tym tematem. Jak wiadomo nowe zespoły dostają szanse na dyskotekach małych miejscowości lub wsiach jak i można zaryzykować stwierdzenie iż można osiągnąć w jakimś stopniu sukces w tej branży ponieważ popyt na dobrą muzykę zawsze będzie taki sam jeśli jesteś osobą kreatywną posiadasz takie atuty a co lepsze ludzi którzy by również z tobą ramię w ramię się zaangażowali.

Zalety:

 • Samorealizacja,
 • Rozpoznawalność,
 • Możliwość rozwinięcia kariery,
 • Popyt jest stały

Podsumowanie

Niektóre z wymienionych tu pomysłów wymagają pewnego dofinansowania, w jeszcze innych niezbędne będą konkretne umiejętności lub wiedza.

Zazwyczaj jednak wybrane przez nas pomysły na biznes są dość łatwe do zaadaptowania na własny użytek.

Dlatego nawet jeżeli żaden z nich nie odpowiada Ci w 100%, bez problemu możesz w nich znaleźć inspiracje, które pozwolą Ci odkryć niszę, łatwą do wykorzystania i dostosowaną do Twoich możliwości.

Jeżeli jednak wciąż nie masz pewności lub też nic konkretnego nadal nie przychodzi Ci do głowy, zapraszamy do lektury kolejnych tekstów. A w nich bardziej szczegółowo skupimy się na pomysłach dla bardzo różnych grup osób.

Chcesz poznać ciekawy sposób, żeby znaleźć ciekawe pomysły na biznes?

Wypróbuj burzę mózgów. Obszerny opis tej techniki znajdziesz tutaj: http://pomyslynabiznes.org.pl/burza-mozgow/

Aby dobrze prowadzić firmę oraz nie mieć problemów w drodze do jej powstania należy uzbroić się w dobrego księgowego oraz osoby które znają prawną stronę tej struktury. Aby zyski zaczęły się zwracać należy obserwować rynek oraz mieć na uwadze co interesuje klienta i z jakich usług byłby skłonny korzystać.

Najważniejsze zaś jest to co my sami chcemy robić w życiu. Określić cele niezbędne do zrealizowania naszych marzeń, a także zbudować strategię działania i plany marketingowe, finansowe i operacyjne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...