Zaznacz stronę

pomysły na biznesDobre pomysły na biznes. Kto niechciałby wpaść na nie? Jeśli chcesz znaleźć ciekawe i dobre pomysły na biznes to mam dla Ciebie dobrą wiadomość.

Dziś przedstawię Ci 25 pomysłów na biznes, które to jako pierwszę zasilą bazę pomysłów na biznes, którą stanie się ten blog.

Czy naprawdę każdy może stać się biznesmenem?

Przecież prowadzenie własnej firmy wymaga odpowiedniej wiedzy biznesowej, a meandry księgowości, to już obszar, który dla wielu kojarzy się raczej z naukami tajemnymi…

Ebook za DARMO – kliknij tutaj, aby ściągnąć
ebook: 303 pomysły na biznes.

To na pewno nie jest takie proste.

Tymczasem prawda jest taka, że często do prowadzenia własnej działalności niezbędny jest dobry pomysł, chęć nauki przedsiębiorczości i posiadany kapitał (niekoniecznie finansowy).

Jeżeli okaże się, że potrafimy ten pomysł zamienić w realne pieniądze, to samo prowadzenie firmy nie będzie najmniejszym problemem, zwłaszcza że większość kwestii administracyjnych i księgowych można za niewielką opłatą zlecić firmom, które świadczą tego rodzaju usługi.

Skoro najważniejszy jest pomysł, proponuje Ci 25 pomysłów na biznes dla każdego. W kolejnych odsłonach zapoznacie się ze szczegółowym rozróżnieniem na branże, które nieco lepiej pasują do Waszej płci, wieku czy obszaru, jaki zamieszkujecie. Na początek jednak proponuje 25 pomysłów, z których skorzystać może absolutnie każdy.

Pomysły na biznes – poznaj listę 25 ciekawych pomysłów

E-handel

Sprzedaż wyrobów za pośrednictwem Internetu, to stale rozwijające się gałąź biznesu. Nie musisz niczego produkować, by stać się sprzedawcą, wystarczy, że znajdziesz interesującą branżę i producentw, ktrzy nie prowadzą sami sprzedaży w Sieci.

Umów z nimi warunki i podpisz umowy, a następnie zainwestuj w stworzenie strony sklepu i aplikacji do jej prowadzenia.

Temat e-handlu jest bardzo szeroki, będziemy więc do niego często wracać, wskazując konkretne pomysły na sklepy w kolejnych odsłonach cyklu.

Rękodzieło

Jeżeli masz w ręku jakiś fach – potrafisz tkać, rzeźbić czy pleść koszyki z wikliny – warto zastanowić się nad przekuciem tego w dochodowy interes. Rozejrzyj się dokładnie jak wyglądają ceny w branży, która by Cię interesowała i spróbuj skalkulować w jakiej kwocie mogłaby się zamknąć Twoja oferta, jaką ilość takich przedmiotów mógłbyś wytworzyć i ile na nich zarobić. Niekiedy warto znaleźć kogoś, kto za jakąś część zysków zajmie się sprzedażą, dzięki czemu Ty będziesz mieć więcej czasu na pracę twórczą.

Pisanie tekstów

Trzeba przyznać, że wprawdzie jest to pomysł dla każdego – w końcu każdy kto choćby ukończył jakąś szkołę średnią powinien umieć pisać poprawnie w języku polskim – to jednak może się okazać, że nie każdy w takiej pracy się odnajdzie.

Po prostu nie każdy lubi pisać, a pisanie tekstów na zamówienie łączy się często z konkretnymi restrykcjami, dotyczącymi nie tylko tematyki, ale również ilości znaków, słów kluczowych czy też formy, jakiej wypowiedź ma być kierowana do czytelnika. Wszystkiego tego można się jednak nauczyć.

Marketing sieciowy

W marketingu sieciowym nie zawsze trzeba funkcjonować posiadająć własną działalność gospodarczą. Czasem na początku wystarczy umowa zlecenie lub umowa o dzieło. Dopiero gdy nasza sieć się rozwinie możemy zakładać firmę.

W dużym skrócie chodzi tu o sprzedawanie produktów jakiejś firmy nie za pomocą tradycyjnych metod dystrybucji, a dzięki sieci nawiązywanych osobiście (obecnie coraz częściej rwnież za pomocą Internetu) kontaktów.

Marketing sieciowy (zwany też marketingiem wielopoziomowym – od angielskiego MLM, Multi-level Marketing) ma niestety wiele wad, ponieważ nieformalna struktura takiej sieci sprzyja nadużyciom, a wiele film z branży MLM okazało się jedynie piramidami finansowymi. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją uczciwe firmy operujące w tym sektorze. Trzeba jednak być czujnym.

Organizacja imprez

Ten pomysł na biznes jest dla osób energicznych i uwielbiających pracę z innymi ludźmi. Osoby bardzo zorganizowane potrafiącę zarządzać projektami poradzą sobie z organizacją imprez.

To bardzo szerokie zagadnienie, ale ma zaletę – do prowadzenia biznesu wystarczy dobry notes, telefon i laptop z połączeniem do Internetu.

Oferty związane z organizacją imprez mogą być bardzo różne – od domowych przyjęć, po ogromne międzynarodowe konferencje. W praktyce sprowadza się to jednak do zebrania odpowiedniej wiedzy dotyczącej tego kto i za ile daną usługę jest w stanie wykonać. Później pozostaje już jedynie dotarcie z ofertą do klientów.

Pośrednictwo w sprzedaży usług

Brzmi poważnie. W praktyce to jednak bardzo proste. Dookoła nas mnstwo jest osb zajmujących się działalnością usługową i nie mających głowy do reklamy.

Załatwiamy więc zlecenia i pobieramy umowną prowizję od zapłaty.

Do pośrednictwa usług można zaliczyć biznes w branży handlu nieruchomościami, pośrednictwa kredytowego czy też wszelkiego rodzaju komisy.

Projektowanie stron internetowych

To zadanie wymaga trochę nauki, ponieważ profesjonalna, dobrze wyglądająca strona firmowa, to najważniejsza wizytówka w Internecie. Nie można jej wykonać za pomocą darmowego generatora, z gotowych szablonów.

Tworzenie stron www to więc praca dla cierpliwych i chcących się uczyć.

Z drugiej jednak strony w Sieci znajduje się mnóstwo darmowych kursów, przez co nie trzeba zbyt wiele w ten biznes inwestować.

Import produktw

Działalność handlowa, oparta o import produktów z zagranicy, to dobry pomysł na biznes dla kogoś, kto ma już jakieś rozeznanie w rynku, na którym chciałby zaistnieć.

Warto pamiętać że import wcale nie musi oznaczać taniej masówki np. z Chin czy Indii. Równie dobrze mogą to być drogie, designerskie meble czy sprzęt dla wyspecjalizowanego odbiorcy, sprowadzany np. ze Skandynawii.

Auto handel

Ten typ biznesu wymaga przede wszystkim miejsca, w którym można składować auta, aby klienci mogli je oglądać. Reszta, to prosta umowa komisowa, z płatnością po sprzedaży samochodu i odpowiednią prowizją.

Prowadzenie bloga

Blog, to nic innego jak nowoczesna wersja pamiętnika. Choć jedynie pamiętniki znanych osb są prawdziwymi bestsellerami, to wspłcześnie można na takim pamiętniku zarabiać w zupełnie inny sposb.

Otóż blog może też być miejscem, w którym wyraża się opinie, prowadzi dyskusje i poleca produkty. Dobry blog – o ile będzie poczytny – ma ogromne szanse na zarobek płynący z reklamy.

Zarabianie na domenach

To temat w Polsce stosunkowo mało popularny, ponieważ rynek domen internetowych (a przynajmniej ich wtórny obieg) nie jest w naszym kraju szczególnie duży. Jednak już podstawowa znajomość angielskiego w pełni wystarczy by zainteresować się tego rodzaju dochodem.

Kursy internetowe

Znasz się na czymś? Spróbuj to sprzedać! Kursy – czy to w formie newslettera, e-booka czy poradnika w wersji wideo, są obecnie bardzo popularne i warto zainteresować się tą branżą. Zysk można czerpać z opłat od uczestników kursu lub też z reklam.

Usługi detektywistyczne

To prawda, żeby prowadzić agencję detektywistyczną, nawet jednoosobową, trzeba mieć stosowną licencję.

Nietrudno jednak ją uzyskać, a sama praca w tym zawodzie może się okazać że wszech miar ekscytująca.

Pośrednictwo pracy

Nie masz pracy? Szukaj pracy dla innych! Dookoła pełno jest fachowców, którzy marnują swój czas na ciągle wyszukiwanie nowych zleceń. Tymczasem mogliby robić to na czym znają się najlepiej, czyli wykonywać swoje usługi, podczas gdy Ty będziesz im wynajdywać zlecenia.

Food truck + catering

Jedzenie z obwoźnych kuchni stało się niezwykle modne. Jednak w dobie gdy większość food truckw serwuje hamburgery, warto zastanowić się nad czymś bardziej oryginalnym. Rejestrując tego typu działalność można od razu poszerzyć ja o catering, ponieważ food trucki są popularne rwnież na wszelkiego rodzaju imprezach firmowych czy nawet prywatnych przyjęciach.

Organizacja wesel

Pozornie to coś podobnego do organizacji imprez. W praktyce jednak firmy zajmujące się organizacją wesel wsiąkają zazwyczaj w tą jedną branżę na stałe. Dzieje się tak z dwch powodw. Po pierwsze sukces wymaga tu sporej specjalizacji. Po drugie rynek jest dość duży i stale potrzebne są na nim nowe i świeże pomysły.

Korepetycje

Tu pole do manewrów jest spore. Od typowych korepetycji z matematyki, fizyki czy angielskiego, poprzez naukę gry na instrumencie, a nawet zajęcia sportowe.

Nieruchomości

Prywatna agencja nieruchomości, zajmująca się sprzedażą i zarządzaniem (np. odnajmowaniem) czyichś domów i mieszkań, to wciąż intratne zajęcie, ponieważ rynek wtórnego obrotu nieruchomościami nadal jest w Polsce bardzo duży.

Usługi ogrodnicze

Nie każdy ma cierpliwość do pielenia grządek i przycinania krzeww. Jeżeli należysz do osób, które lubią prace ogrodowe, może to być ciekawe zajęcie dla Ciebie.

Fotografia

Żeby robić dobre zdjęcia trzeba mieć porządny aparat, przejść szkolenie i zrobić pewnie z 10 000 zdjeć no i dużo wiedzieć (o kadrowaniu, ekspozycji i innych ważnych kwestiach). Później zostaje już tylko nabranie wprawy.

Zarabiać można np. jako fotograf weselny, choć coraz popularniejsze okazuje się sprzedawanie zrobionych przez siebie zdjęć w Internecie, na specjalnych serwisach.

Sprzątanie

Firmy sprzątające wciąż dobrze sobie radzą na rynku. Możesz zajmować się wykonywaniem usług samodzielnie lub zarządzać pracownikami, dla których będziesz wyszukiwać zlecenia.

Tłumaczenia

Znajomość języków obcych zawsze była opłacalna. Przyjmowanie zleceń na tłumaczenia to świetny sposb na pracę w domu.

Tłumaczenia jak inne przedstawione tutaj pomysły na biznes nie wymagają dużego kapitału. Musisz jednak znać dobrze choć jeden obcy język. Najlepiej gdybyś znał język obcy, który jest dość egzotyczny w Polsce np. fiński lub grecki. Dzięki temu będziesz miał mniejszą konkurencję.

Handel antykami

Antyki, a zwłaszcza ładne stare meble, to rzeczy stale poszukiwane nie tylko przez kolekcjonerw, ale rwnież przez zwykłych ludzi. Coraz częściej sprowadza się piękne stare meble z Niemiec czy z krajów skandynawskich. Warto również znaleźć sobie zawczasu specjalistów od renowacji mebli, co zwiększy ich wartość.

Agencja turystyczna

To pomysł na wykorzystanie okolicy, w której mieszkasz i jej zasobów. Warto zacząć od własnego podwórka, zbierając oferty turystyczne z sąsiedztwa. Działalność można prowadzić w systemie prowizyjnym.

Franczyza

Nie masz własnego pomysłu na biznes? Skorzystaj z gotowego rozwiązania w postaci franczyzy. To szczeglnie opłacalne w branży spożywczej.

Franczyza to gotowe pomysły na biznes. Dzięki współpracy z firmą matką odchodzą Ci wydatki na tworzenie marki i tworzenie od podstaw projektów produktów, procedur itp.

Więcej pomysłów na biznes

Jeśli chcesz znaleźć i posiadać fajne pomysły na biznes zajrzyj tutaj:

Jak znaleźć pomysł na biznes? [Video]

Podsumowanie

Niektre z wymienionych tu pomysłów wymagają pewnego dofinansowania, w jeszcze innych niezbędne będą konkretne umiejętności lub wiedza.

Zazwyczaj jednak wybrane przez nas pomysły na biznes są dość łatwe do zaadaptowania na własny użytek.

Dlatego nawet jeżeli żaden z nich nie odpowiada Ci w 100%, bez problemu możesz w nich znaleźć inspiracje, ktre pozwolą Ci odkryć niszę, łatwą do wykorzystania i dostosowaną do Twoich możliwości.

Jeżeli jednak wciąż nie masz pewności lub też nic konkretnego nadal nie przychodzi Ci do głowy, zapraszamy do lektury kolejnych tekstów, w których bardziej szczegłowo skupimy się na pomysłach dla bardzo rżnych grup osb.

Chcesz poznać ciekawy sposb, żeby znaleźć ciekawe pomysły na biznes?

Wyprobuj burzę mozgow. Obszerny opis tej techniki znajdziesz tutaj: http://pomyslynabiznes.org.pl/burza-mozgow/